Pomysły na Dzień Dziecka. Trendy zabawkarskie 2016
Widzieć radosne, zadowolone, szczęśliwe dziecko – czy może istnieć coś wspanialszego? Już wkrótce Dzień Dziecka, ale zanim nadejdą cudowne chwile, pełne dziecięcego śmiechu i szczebiotu, niejeden rodzic wpadnie w popłoch: jaką niespodzianką uraczyć malucha w tym roku?
2016-05-16, 10:50

Pomysły na Dzień Dziecka

Google prawdę ci powie

Aby dowiedzieć się, czym najchętniej bawią się teraz dzieci, najlepiej podpytać o to samych zainteresowanych. Warto zerknąć też do aplikacji Google Trends. To właśnie z niej dowiadujemy się, że w 2016 r. na topie są m.in. lalka American Girl, kucyki My Little Pony (Hasbro), zabawki, figurki i rozmaite akcesoria związane z serialem animowanym Psi patrol, filmem Minionki czy bajką Świnka Peppa, kolekcjonerska seria zabawek Shopkins (akcesoria do zabawy w sklep), karabin Nerf Gun na piankową amunicję i nowość firmy Mattel: lalki Barbie o różnych kształtach i kolorach „skóry”. Modne są również zabawki interaktywne – dziewczynki marzą, by dostać dom dla lalek Barbie, a chłopcy pragną dinozaura Zoomer Dino. Starsi chłopcy ucieszą się z zabawek typu „zrób to sam”, rozwijających kreatywność i zdolność logicznego myślenia, z kolei uśmiech na twarzy dorastającej dziewczynki wywoła zestaw do karaoke, pozwalający nagrywać piosenki i „teledyski” za pomocą smartfona umieszczonego na kijku, dołączonym do zestawu małej gwiazdy estrady. Niezmiennie od lat dzieciaki chętnie bawią się też klockami Lego – obecnie popularne są te serii Friends.

Dzień Dziecka. KaRoKa

Co na to rodzice?

Patrząc na powyższą listę, niejeden rodzic złapie się za głowę. Świat rozwija się coraz szybciej i choćbyśmy chcieli, to go nie zatrzymamy.

Nie da się ukryć, że współczesnym dzieciom praktycznie niczego nie brakuje. Ich świat jest kolorowy, pokoje są wypchane zabawkami, a my staramy się zapewnić im rozrywkę w prawie każdej wolnej chwili. Chcemy, by nasze maluchy miały wszystko, co najlepsze i to, czego nam samym brakowało w dzieciństwie. Na błagalne spojrzenia, tupanie nóżką albo i sam fakt bycia grzeczną dziewczynką czy też chłopczykiem, najczęściej nabierają się dziadkowie – zasypują dziecko tym, o czym ono marzy (albo i nie). Jednak traktowane w taki sposób dzieci szybko nudzą się swoimi zabawkami, wciąż żądają kolejnych atrakcji, często mają też trudności z samodzielnym kreowaniem zabaw i rozwijaniem wyobraźni, ponieważ wszystko dostają na tacy… W końcu przychodzi taki moment, gdy rodzice mówią: stop.

Spacer z dzieckiem, nauka przyrody

Zabawki, oprócz tego, że dostarczają frajdę, powinny służyć przede wszystkim aktywizacji i edukacji młodego człowieka. Mogą rozwijać zdolności manualne, intelektualne, pamięć, koncentrację czy określony talent. Nie ma nic złego w tym, by kilkulatek otrzymał interaktywny, współpracujący ze smartfonem zestaw do karaoke – jeśli rodzic wyczuwa, że dziecko ma talent muzyczny, taka zabawka może być dobrym wstępem do rozwoju jego pasji i umiejętności. Normą staje się fakt, że trzylatki potrafią obsługiwać tablety i smartfony. Ćwiczone w ten sposób zdolności pozwolą dorastającemu człowiekowi łatwiej odnaleźć się w świecie zawładniętym technologią. Ale już zabawka typu karabin maszynowy – poza tym, że teoretycznie ćwiczy chwytność dłoni i celność – może pobudzać zachowania agresywne. Śliczna lalka, wbrew wszelkim pozorom, może z kolei spowodować, że dziewczynka będzie miała w przyszłości problemy z akceptacją własnego wyglądu.

W wyborze zabawek dla dziecka trzeba więc zachować zdrowy rozsądek, pamiętać, że dziecko wciąż jest tylko dzieckiem i to od rodziców zależy prawidłowe ukształtowanie go w każdym aspekcie. Ważne, by dawać dzieciom to, o czym marzą (dzięki temu nie będą czuły się wyobcowane w grupie rówieśników), ale najważniejsze, by podsuwać zabawki mądre i bezpieczne pod każdym względem.

Jedną z ciekawszych propozycji, spełniających powyższą zasadę, są pluszowe, inspirowane naturą, zabawki marki Wild Republic – w Polsce ich sprzedaż prowadzi sklep KaRoKa.pl. Zabawki te są nie tylko mięciutkie i miłe dla oka, lecz przede wszystkim przywodzą na myśl prawdziwe zwierzęta określonego gatunku. W ofercie firmy są zarówno żabki i ptaszki z głosem (nagrany głos jest oryginalny, w przypadku ptaków potwierdzony certyfikatem Cornell Lab of Ornithology (USA) i Centre Bioacoustique Alpin oraz zaakceptowany przez The Royal Society for the Protection of Birds), jak i klasyczne przytulanki. Zabawki tego typu bawią i uczą – wspierają edukację przyrodniczą, rozbudzają zainteresowanie fauną, a przy tym ćwiczą zdolności manualne i sensoryczne. W połączeniu z bajkami, filmami i książeczkami o zwierzakach, zachęcają do okrywania świata – a taka zabawa wciąga na dłużej i kształtuje młodego człowieka.

Zabawki Wild Republic | KaRoKa.pl

KONTAKT / AUTOR
Katarzyna Roth-Kłudka
723 143 153
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.